BLAXTAIR

Magna Makine misyonunda güvenli iş akışının performans ve kaliteyi etkilediğini anlatır. Sektör firmalarının iş kaza risklerini minimuma indirmelerinde önemli katkı sağlayan güvenlik sistemleri satışı, kurulumu ve servis ihtiyaçlarında çözümler üretir.

2011 yılından beri Blaxair çalışma ortamında işçi güvenliğini sağlamaya kendini adamıştır. Hangi sektör olursa olsun çalışanlar, çevrelerindeki iş makinalarının yarattığı güvenlik riski ile karşı karşıyadır.

BLAXTAIR : YAYA/MAKİNE ÇARPMA ENGELLEYİCİ KAMERA

MAKİNE OPERATÖRLERİNE YAYA GÜVENLİĞİ SAĞLAMA KONUSUNDA YARDIMCI UYARI SİSTEMİ
Blaxtair, insanları diğer engel ve cisimlerden ayırt ederek tehlike durumunda operatörü gerçek zamanlı olarak uyarabilen, türünün tek örneği bir akıllı kameradır. Efektif organizasyon ve en iyi uygulama kriterlerinin karışımı ile kamera, hesaplayıcı ve LCD Ekrandan oluşan bu verimli ve güvenilir sistem, sanayi, istifleme, geri dönüşüm, inşaat ve ocak veya madencilikte çalışan şirketlere dayatılan emniyet parametrelerine cevaptır.

TEKNOLOJİ: GÖRÜNTÜ İŞLEME KULLANARAK İNSANLARI TANIMA


Blaxtair sensörlerini kullanarak sürekli makine etrafında kör noktaları tarayarak çevreyi 3 Boyutlu olarak tekrar yapılandırır. Fransız Atom Enerjisi Komisyonu tarafından geliştirilen güçlü video tanımlama teknolojisi ile doğadaki tüm cisimler tanımlanır. Eğer tehlike bölgesinde bir insan fark edilirse, yakın tehlikeye bağlı olarak Blaxtair görsel ve işitsel uyarı vererek operatörü uyarır. Kabindeki kontrol ekranı operatöre durumun analizini yapmasını ve dikkat etmesini sağlar.

Created by: Wecanİstanbul